Kabak Koyu Butik Otelleri - Butik Otel Fiyatları

Kabak Koyu butik otel ve Kabak Koyu butik otelleri tanıtımlarının yapıldığı, Muğla, Fethiye, Kabak Koyu butik otel ve Kabak Koyu butik otelleri hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.
 
Tesis Arama
Tesis Adına Göre Ara :
Lokasyon
Ülke :
İl :
İlçe :
Mevki :

Tesis Türü
 
 
 
 

Fethiye'ye 9 km uzaklıkta yer alan Kabak Koyu'na ulaşmak için önce yarım saatlik bir yürüyüşü göze almalısınız.

Kabak Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı, medeniyetin ele geçiremediği sığınaklardan birisi... Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi'nin kalabalığından kaçmak isteyenler için bir başka koy...

Kabak Koyu butik otelleri olarak bilinen, aslında bu güzelim koyda yer alan ağaç evler, bungalovlar... Nasıl olur demeyin, çünkü Fethiye Kabak Koyu'nu Kabak Koyu yapan da bu zaten... Burada taştan yapılma binalar ya da Kabak Koyu butik otelleri görmeniz mümkün değil...

Hep filmlerde gördüğümüz o kumsallar, bungalovlar, türkuaz renkli denizler için pek de uzağa gitmeye gerek yok aslında. Çünkü Fethiye Kabak Koyu, bu güzelliklerin hepsini hali hazırda barındırıyor. Kabak Koyu butik otellerinde konaklamak demek, doğa ile kucaklaşmak demek aslında...

Fethiye Kabak Koyu'nun butik otelleri işte böyle... Her biri ne kadar doğal olsa da, medeniyetin getirdiği özelliklerden de yoksun değiller. Cep telefonu da çekiyor, internete de bağlanabiliyorsunuz. Herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşırsanız da Hisarönü Sağlık Ocağı 22 km uzaklıkta hizmet veriyor.

Kamp malzemelerinizi yanınıza alın ve ağaç evlere doğru, nam - ı diğer Kabak Koyu butik otellerine doğru yola çıkın... Şimdiden iyi tatiller...

 
 
Gezgin Yorumları
 
Bana göre Kabak Koyu'nun en güzel iki tesisi Sultan Camp ve Turan Hill Lounge'dır. Biraz daha samimiyet isterseniz Sultan Kamp derim.
Selma Yeşil l 18 Şubat 2014, Salı 15:37 l  
 
Ben de gitmeyi düşünüyorum Kabak Koyu'na. Hatta 2-3 gün içinde ama nerede kalacağıma hala karar veremedim. Ama alışkanlık ya önceden sürpriz yaşamak istemediğimden yazılanları okudum. Zirve yapan var mı aranızda? (Olimpos'taki Musa Dağı zirvesine çıkan var mı? Varsa farklılıkları? Olimpos'ta zirveyi Likya Yolu takibi ile yaptım da) Su sorununu anlamadım? Telefon çekiyor mu? Alışveriş yapabileceğim yer var mı? Misal sigara, su, gazete, bira?
Cem Tamaç l 18 Şubat 2014, Salı 15:34 l  
 
Kabak Koyu'nda, yıldızlarla aramdaki mesafeyi kaldırdım...
Burak Aydınalp l 18 Şubat 2014, Salı 15:29 l  
 
Şu an Kabak Koyu'ndayım, ortam süper kesinlikle tavsiye ederim. Fethiye Merkez'de inanılmaz sıcak ve nem varken burası esiyor.
Burcu Dündar l 18 Şubat 2014, Salı 15:21 l  
 
Kabak Koyu'na 3 senedir gidip bağımlısı olan birisi olarak bir iki konuda yorum yapabilirim. Öncelikle Kabak Koyu'ndaki konaklama yapabileceğiniz tesislerin sayısı 10'u geçmiyor. Bunlar arasında da nispeten daha konforlu olup tercih edilenler 3-4 tane. Tesisleri konfor, denize mesafe, fiyatları ve manzara olarak değerlendirmek bence daha uygun. İlk kaldığım tesis Shambala Hotel~ idi, denize mesafesi uzak, fiyatları en yüksek tesis burası fakat konfor ve manzara olarak çok iyi, konfordan kastım içinde duşu wc'si bulunması. İkinci sene Turan Hill'de kaldım, denize yakınlık orta diyebiliriz, inip çıkmak fazla yormuyor, konfor olarak da duşlu odaları mevcut, fiyatlar Shambala Otel'den daha düşük (sadece konaklama değil, yiyecek ve içecek fiyatları) manzara olarak güzel manzaralı odalar birkaç tane ama roof barının manzarası harika, Full Moon Camp denize en uzak kamp. Fiyatlar ve konfor orta, manzara ise güzel, Sultan Camp'ta duşlu odalar var, fiyatlar ortalama ama manzara ve denize uzaklık olarak biraz dezavantajlı, diğer kamplardan ismini hatırlayamadığım deniz kenarında bie kamp var ama duşlu odaları yok.
Erkin T. l 18 Şubat 2014, Salı 15:21 l  
 
Bu Kabak Koyu nedense bu aralar her yerde karşıma çıkıyor. Daha geçen Ntvmsnbc sitesinde İngiltere'deki bir dergide Türkiye'nin en güzel 10 koyu arasında seçildiğini görüp merak etmiştim Kabak Koyu'nu. Şimdi de bu sitede rastladım. Bölgeye yeni tatil köyleri 5 yıldızlı oteller yapılması planlanıyor da acaba ondan mı birdenbire reklam patlaması yaşanıyor diye de düşünmedim değil. Ama burada okuduğum kadarıyla konaklama imkanları kısıtlı Kabak Koyu'nda sanırım. O yüzden mavi tur rotası üzerinde ya da eğer günlük tekne turları uğruyorsa uğramak daha mantıklı.
Haldun Türker l 18 Şubat 2014, Salı 15:14 l  
 
Kabak Koyu'na daha üç gün önce gittim. Yukarıdan gördüğün manzara ve ormanın içinden neredeyse bin metrelik bir iniş sonucu denize kavuşma heyecanıyla üç kafadar yola koyulduk. İnerken yer yer Likya Yolu üzerinde yürümek onlarla aynı amaç için olmasa da aynı yolu kullanmak beni çok etkiledi. Aşağıya vardığımızda ne yazık ki o yarım bırakılmış üç-dört villayı gördük. Arkadaşım bu konuda bilgi verdi ve SİT alanına yapılmaya cüret edilmiş bu binaların enkazlarının acilen kaldırıp eski haline getirilmesini umarak tam kumsala iniyorduk ki… resmin solundaki ne oldugunu anlamadığımız küçük taş binanın yan tarafının çöplerle dolu olduğunu gördük ve ikinci bir şok yaşandı. Önce kendimizi denize kavuşmanın şevkiyle biraz kirlice bir suya attık, biraz yüzüp bulduğumuz bir poşeti de alıp çıktım. Kumsalın diğer tarafına doğru yürürken sahilde de yer yer denizden gelen özellikle de plastikten oluşan çöpleri toplamaya başladık. Bir süre sonra oradaki çoğu genç insanlar gidip çöp torbaları alıp çöp toplamaya başladılar. Ya doğaya olan ya da bizim yaşımıza (göstemesek de yaş ortalaması 50) saygıdan olsa gerek. Belki de bunu hep yapıyorlar, ki.. umarım öyledir, bu beni daha çok sevindirir. Aksi halde Kabak Koyu'nun da, orman içindeki şirin tahta evlerin de, o tarihi yolun da hiçbir anlamı kalmayacak. Bu temizlik kampanyasına inanın deniz bile katıldı. Akşam üzerine doğru pırıl pırıl ve çarşaf gibi oldu ve bize denizde yüzmenin keyfini yaşattı. Güneşlenirken de boş durmayıp gönlümüzce şarkılarımızı söyledik, en az çeyrek asır geriye giderek ve doğanın kucağında özgürce. Lütfen Kabak Koyu gibi güzellikleri bizden sonrakilere devredebilmek için çaba sarfedelim. Doğayı kirletmeye hiç hakkımız yok. Dostça selamlar…
Aygün Tarhan l 18 Şubat 2014, Salı 15:05 l  
 
Doğaya inanarak kendi dünyanı yaratmak. 1987 yılında Türkiye'yi düşleyin. O zaman öyle her koyumuz turizme açılmamıştı, her yere giden asfalt yollar yoktu. İnternet henüz geçerli değildi. Güney bölgelerimizdeki sahil kasabaları daha küçük, daha sadeydi. O zamanlar pek az kimse kırsal alana, doğaya dönmeyi düşlerdi. Turan Kamp da şimdi nostaljik bir rüyaya benzeyen 80'li yılların o naifliğinde, ne yol ne iz, ne de bir bilen varken Kabak Koyu'nun en güzel yerine önce birkaç küçük çadırla, sessizce konumlandı. Kurucuları Turan ile Astrid'in yanlarında götürdükleri her bir eşya doğanın göbeğinde daha güzel, daha anlamlı göründü. Deniz ve çakıl taşlarını sırtlarında taşıyarak yollar yaparken hayatı bir başka türlü, tüm sadeliği ve doğayla özdeşleşen hali ile kavradılar. Amaç, şehirlerde bildiğimizden başka türlü bir yaşam yaratmaktı. Yıllardır özlemi içinde oldukları çocuk orada dünyaya geldi ve doğada çıplak ayakla gezerek, hayvanlarla oynayarak büyüdü. Turan Kamp yaşamın her duygusunu doğanın sunduklarıyla harmanlayarak her yıl ufak adımlarla gelişerek biraz daha var oldu.
Çiçek Gülçiçek l 18 Şubat 2014, Salı 14:57 l  
 
Kabak Vadisi ya da Kabak Koyu'na ilk kez 4 sene önce mayıs ayında gitmiştim, gidiş o gidiş, hala her tatilimi Kabak Koyu'nda geçiriyorum, insana huzur veren doğası, gelen insanların seviyesi hep tatilim için Kabak Koyu'nu seçmemin sebeplerinden. Bir küçük tavsiye; sakın temmuz ağustosta gitmeyin, hem inanılmaz sıcak hem de çok kalabalık, mayıs, haziran, eylül, ekim en güzel zamanı Kabak Koyu'nun.
Sevgi Başaran l 18 Şubat 2014, Salı 14:50 l  
 
Fethiye, Kabak Koyu kesinlikle görülmesi gereken bir yer, Ölüdeniz'den Faralya'ya doğru devam ediyorsunuz, inanılmaz manzaralara şahit oluyorsunuz yolda, Kabak Koyu'nda bildiğimiz anlamda oteller yok, betonarme yapılaşmaya izin verilmemiş, Kabak Koyu'nda konaklama yapmak için çok fazla seçeneğiniz yok, sanırım hepi topu 5-6 kamp var. Kabak Koyu'na gidecekseniz bence temmuz ağustos aylarında deiğl de mayıs, eylül, ekim aylarını tercih edin, hem hava fazla bunaltıcı olmuyor hem de çok fazla kalabalık olmuyor.
Özlem Şahut l 18 Şubat 2014, Salı 14:40 l  
 
Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, devamlı duyduğumuz yerler ama benim bildiğim kadarıyla buralarda konaklama imkanı yok eğer çadırınız yoksa, zaten insanlar da onun için tercih ediyorlar diye biliyorum.
Engin Tarhan l 18 Şubat 2014, Salı 14:30 l  
 
 
Peki Kabak Koyu hakkında sen neler düşünüyorsun?

Kabak Koyu için toplam 15 tesis listelendi.

Sıralama kriteri :
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Lissiya Hotel

15 Kabak Koyu oteli arasında 1. sırada

 
Rutubetsiz ve temiz havanın hakim olduğu Kabak Vadisi'nin en üst yamaçlarına konumlanmış, doğanın bir uzantısı olarak tasarlanmış evlerinin tamamı birbirinden bağımsız olan Lissiya Hotel, büyüleyici Kabak Koyu'na...
9999 100.75584634287 100000 12 0
 

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Antik Kenti, yanartaşı ile alternatif tatilin bir başka adresi Olympos hakkında detaylı bilgiye Olympos sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Tertemiz deniziyle tatilcileri büyüleyen Kaş bölgesindeki otelleri incelemk için Kaş Otelleri sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Fethiye'den yaklaşık 80 km uzaklıktaki Kalkan'daki otelleri incelemek için Kalkan Otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Seyahat Tüyoları