Kabak Koyu Kamp Alanları - Kamping Fiyatları

Kabak Koyu kampçılık ve Kabak Koyu kamp alanlarının tanıtımlarının yapıldığı, Muğla, Fethiye, Kabak Koyu camping ve Kabak Koyu kampçılık hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.
 

Önce Ölüdeniz doldu, birçokları Kelebekler Vadisi'ne kaçtı. Sonra vadi de çok duyulunca Kabak Koyu, kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

Fethiye Kabak Koyu'nun diğer bilinen adıyla Gemile sahilinin hızla tanınmasında, Kate Clow tarafından açılan Lycia Yolu'nun üzerinde olması büyük etken.

Üç tarafı dağlarla çevrili kanyon biçimindeki bu bereketli vadinin içinde yeşilliklerin arasına saklanmış kamp yerleri var. Kamplar, çadır konaklamadan duşlu tuvaletli dağ, deniz ve vadi manzaralı lüks bungalovlara kadar farklı arayışlara hitap ediyor. Ama Kabak Koyu kamp alanlarının birçoğu ortak bir tarzı benimsiyor; ağaç evler, açık platformlar, branda çadırlar, sünger yataklar, ortak duş ve tuvaletler...

Bazı kampinglerin havuzu var ve su dağlardan geliyor. Yemekler ve ekmekler kuzine de pişiyor. Sebzeler, meyveler genellikle bahçeden. Dolunayda biri gitarını eline alıyor, bir başka zaman perküsyon yapılıyor...

Aktiviteler hep doğada: Şelale yürüyüşleri, kanyon gezileri ve tekne turları... Yoga grupları gittikçe daha çok burayı tercih ediyor.

Fethiye Kabak Koyu vadisi, 1. derecede doğal SİT alanı, ıssız, taş ve ince kum karışımı bir kumsalı var. Sezonda vadide bulunan kamp sahipleri tarafından sahildeki büyük taşlar toplanıyor ve sahil, ağırlıklı kumsal haline getiriliyor. Sahilde basit çardaklar var. Deniz 3 - 4 metre sonra derinleşiyor.

Eğer siz de tatilinizi kamp yerinde doğa ile iç içe geçirmek istiyorsanız, rotanızda Fethiye Kabak Koyu'na kesinlikle yer vermelisiniz.

 
 
Gezgin Yorumları
 
Tam 1 haftamı geçirdim Kabak Koyu'nda, 1 Eylül - 7 Eylül arası. Arkadaşlar doğanın içinde bir yer burası, ulaşımı zor, ama bu sizi yıldırmasın. Gerçekten herkesin bir kere görmesi gereken bir yer, Dalaman Havalimanı --> Fethiye --> Ölüdeniz -->Kabak Köyü rotasını kullanabilirsiniz. Rahat bir ulaşım için Kabak Köyü'ne saat 18.00'dan önce gelmeye çalışın, köyden koya inen yol bir hayli uzun, yürümek için... Ama yürünür tabi tamamen toprak bir yol, o yüzden tekerlekli bavulla gelmeyi aklınızdan geçirmeyin. Doğası, ortamı şahanedir, tavsiye edeceğim kamplar sırası ile, Latcho Kamp, Gemile Camping, Sea Valley Bungalows, Kabak Natural Life... Bunlar dışında Tree Houses Pansiyon diye bir mekan var ama burası bir kamp değil, daha çok bir tatil köyü havasındadır. Kesinlikle tavsiye ederim. Havuzu, açık büfe yemek, kahvaltı, biraz daha klasik tatilcinin merak edeceği bir mekandır, tek eksiği denize uzaktır... Bunun dışında size tavsiyem 1 hafta tatiliniz varsa hepsini burada geçirmemenizdir. Bence yapmanız gereken şey 3 gün Kabak Koyu'nda, 3 gün Kelebekler Vadisi'nde, 1 gün de Ölüdeniz'de (paraşüt yapmak için) kalmanızdır. Kabak Koyu'na dediğim gibi 1 - 7 Eylül arasında gittim... Gördüğüm en kötü durum, deniz kirliliğiydi, her gün kirli değil ama kirli olunca da kirli, gerçekten söylemeye dilim varmıyor. Denizin kendi çok temiz ama işte insanlar kirletiyor bir şekilde, anlayın... Bunun dışında tavsiye edeceğim şey, tuvaletli ve duşlu bir bungalov kiralayın... Özetlersek Kabak Koyu'na gidin, en az 3-4 gün kalın, mağara var kesin gidin, şelale var biraz uzak ama gidin. Güzel müzikler dinleyin, güzel yemekler yiyin ve kesin yamaç paraşütü için 1 gün ayırın... :)
mete beşgören l 21 Kasım 2014, Cuma 01:02 l  
 
Geçtiğimiz hafta 3 arkadaş Kabak Koyu'nda 4 gün tatil yaptık, o yüzden Kabak Koyu'yula ilgili birkaç şey yazmak isterim. Öncelikle gördüğüm en etkileyici manzaralardan birine sahip Kabak Koyu, Türkiye değil de tropik adalardan birindeymişsiniz izlenimine kapılıyorsunuz. Minibüs sizi koyun tepesinde bırakıyor, buradan 30 dakikalık bir patika yürüyüşüyle koya ulaşıyorsunuz. Çok yüklü geldiyseniz hava da sıcaksa bu yürüyüş kabusa dönüşüyor bizde olduğu gibi, allahtan size eşlik eden manzara inanılmaz da yolu çekilir hale getiriyor. Denizi çok güzel fakat zaman zaman anlam veremediğimiz şekilde köpüklendi biz oradayken, tekne sintinesi mi yoksa biyolojik bir şey mi anlayamadık. Ben özellikle Kabak Koyu'nun gece manzarasına bayıldım, yakamoz da varsa keyfinize diyecek yok. Konaklama konusunda çadırlarla gittiğimiz için kamplar arasında pek fiyat farkı yok, biz yarım pansiyon 30 TL'ye konakladık. Gece biz gittiğimizde Gemile Camping'de canlı müzik vardı, canlı müzikten kastım eller havaya Türkçe parçalar değil, enstrümental lounge tarzı müzikler. Bunun dışında Turan Hill Lounge'ın teras barı en sevdiğimiz yer oldu eşsiz manzarası sayesinde. Shambala Hotel için de manzarası iyi dediler ama yukarıda kaldığı için gece fenerlerle gitmeye üşendik. Sahilde de ismini hatırlamadığım kampların marketi barı var, oradan da biranızı alıp kumsalda içmenizi önerebilirim. Özetlemek gerekirse hayatımın en güzel tatillerinden birini geçirdim ve şiddetle tavsiye ediyorum. Bir öneri de, bence yukarı çıkarken 25 TL'ye kıyıp servisle çıkın, o eziyete kesinlikle değmez.
Serdar Bilge l 18 Şubat 2014, Salı 15:25 l  
 
Eski adı Gemile Kabak Koyu'nun, doğası da güzel tamam ama aman Olimpos gibi olmadan gidin görün diyenlere katılmıyorum, zira bence şimdiden bozulmuş, Olimpos olma yolunda baya bir yol katetmiş Kabak Koyu, denizi ben gittiğim zaman köpük köpük ve kirliydi, sintinesini boşaltan teknelerden gibi geldi bana.
Arif Yaşyerli l 18 Şubat 2014, Salı 14:51 l  
 
Bir de Kabak Koyu'na gidecekseniz yanınıza el feneri almanızı öneririm, doğal olarak sokak lambaları yok patikaları aydınlatan.
Dilek Ünlü l 18 Şubat 2014, Salı 14:45 l  
 
Kabak Vadisi'ne konfor arayanlar gitmesin, konaklama pek öyle tatil köyü ya da büyük otellere alışık insanlara uygun değil, cep telefonlarından da Vodafone çekmiyor, Turkcell ise güç bela çekiyor. Sinek böcek de çok var, Sinkov almanızı öneririm, gerçi genelde her yerde yatak üstüne cibinlik konulmuş ama yine de illaki dışarıda zaman geçiriyorsunuz gece. En ünlü kamplar Turan Hill Lounge (ayrıca en eskisi de) ve Shambala Hotel, ikisinin de havuzu var ve manzaraları çok güzel, Shambala Hotel denize biraz daha uzak ama Kabak Koyu'na biraz daha yukarıdan baktığı için manzara iyi. Arabanıza acımıyorsanız, iyi sürücüyseniz lastiklerinizi yarma pahasına arabayla gidilebiliyor, ben şahsen 4-5 kere indim fakat daha sonra arabaya acıdım. Kabak Vadidi'nde başka kamplara da gitseniz Turan Hill Lounge'ın terasındaki barı bir görmenizi ve satsuma vodkasını içmenizi tavsiye ederim.
Dilek Ünlü l 18 Şubat 2014, Salı 14:45 l  
 
Kabak Koyu'na giderseniz bence mağaraya kadar yüzün, tabi iyi yüzücüyseniz, bir de cennet koy var yakınlarda, Kabak Koyu'nda devamlı duran tekneciyle anlaşırsanız sizi civar koylara götürür.
Pınar Kalas l 18 Şubat 2014, Salı 14:42 l  
 
Kabak Koyuyla Kelebekler Vadisi öyle yürüme mesafesinde değil, o açıdan Kelebekler Vadisi'ndeki konaklamadan ziyade Kabak Koyu'ndaki kampinglerde konaklamak daha mantıklı, önceleri sadece çadırcıların konakladığı Kabak Koyu tesisleri şimdi tesis sahiplerinin çabalarıyla ve tabiki yatırımlarıyla hafiften butik otel kıvamına gelmeye başlamış, klima hala yok tesislerde ama geceleri battaniye isteyeceksiniz dedikleri zaman inanın, çünkü gerçekten geceleri serin oluyor.
Sevgi Tanrıseven l 18 Şubat 2014, Salı 14:33 l  
 
15 tane kamping var, nasıl bir sit alanıysa, belediyesi nasıl bir para yiyorsa, Fethiye'nin toprağı betonla harmanlamışlar. Bildiğin otel kafasında kamp alanı yapmışlar.
Cem yıldız l 11 Ağustos 2013, Pazar 10:28 l  
 
 
Peki Kabak Koyu hakkında sen neler düşünüyorsun?

Kabak Koyu için toplam 15 tesis listelendi.

Sıralama kriteri :
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Full Moon Camp

15 Kabak Koyu oteli arasında 14. sırada

 
Faralya Kabak'taki Full Moon Camp'a Hoşgeldiniz... Faralya Köyü'nün eşsiz güzellikleri arasında yer alan yeşil ve mavinin iç içe olduğu huzuru ve sessizliği bulabileceğiniz Kabak Full Moon Camp'da...
9999 -9979.0013625214 100000 1 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Shambala Lodge Otel

15 Kabak Koyu oteli arasında 13. sırada

 
Şehrin griliğinden ve mecburi ilişkilerinden uzaklaşıp biraz nefes alabileceğimiz, tabiat ve evrenle bir olup özümüze dair bazı duyguları hatırlayacağımız, kendimizle ilişkimizi daha da derinleştirebileceğimiz, yolu sevgi, ışığı...
9999 -9898.8866252143 100000 2 0
Sultan Camp

15 Kabak Koyu oteli arasında 9. sırada

 
Dünyanın sayılı vadilerinden gösterilen Kabak'ta doğanın kucağında Sultan Camp huzur ve samimiyetiyle hizmet veriyor. Şehrin gürültüsünden çok uzakta, tabiatla uyum içerisinde ahşap bungalovların ve köşklerin bulunduğu kamp...
1511 63.127025319794 66747 7 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Deep Ocean Bungalows & Camping

15 Kabak Koyu oteli arasında 3. sırada

 
Fethiye - Kabak Koyu'nda bulunan Deep Ocean Bungalows & Camping, koy manzarası eşliğinde keyifli bir tatil için sizleri bekliyor. Tamamen doğal güzellikler içinde, panoramik Kabak Koyu manzarasına sahip...
9999 100.31293696426 100000 5 0
Turan Hill Lounge

15 Kabak Koyu oteli arasında 8. sırada

 
Kabak Koyu'nun 1987 yılında kurulan ilk ve en eski mekanı olan Turan Hill Lounge'nin sayfasına hoş geldiniz. Denize beş dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Turan Hill Lounge, koyun...
85 75.977674798892 13281 9 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Lissiya Hotel

15 Kabak Koyu oteli arasında 1. sırada

 
Rutubetsiz ve temiz havanın hakim olduğu Kabak Vadisi'nin en üst yamaçlarına konumlanmış, doğanın bir uzantısı olarak tasarlanmış evlerinin tamamı birbirinden bağımsız olan Lissiya Hotel, büyüleyici Kabak Koyu'na...
9999 100.75724871423 100000 12 0
The Olive Garden at Kabak

15 Kabak Koyu oteli arasında 11. sırada

 
The Olive Garden Kabak'a gelir gelmez olağanüstü manzarası ile büyülenir insan. Tüm koyu kucaklayan bu manzara huzur verir size. Sonra etrafta başka bir işletmenin olmadığını, sadece doğa...
643 -9898.8214378214 50786 3 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Kabak Natural Life

15 Kabak Koyu oteli arasında 6. sırada

 
Kabak Vadisi ve Akdeniz'in büyüleyici atmosferidir Kabak Natural Life‘a hayat veren... Biz de vadiye ihanet etmeden, ona ters düşmeden yapılandık olabildiğince... Vadi nasıl cömertçe sunduysa güzelliklerini hizmetimize, biz...
9999 92.284662007121 100000 5 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Chakra Beach Kabak

15 Kabak Koyu oteli arasında 15. sırada

 
Bir tatil yeri seçerken neye göre karar veriyorsunuz? Gittiğiniz yerde olmasını istedikleriniz mi daha önemli, yoksa olmasını istemedikleriniz mi? Karar vermek sorunun kendisine mi dönüşüyor? Kabak Koyu'nda olmasını...
9999 -9999.015 100000 -9999 0
Kabak Valley Camp

15 Kabak Koyu oteli arasında 5. sırada

 
Defne yaprağı, çam ağacı, cırcır böceği... Gece yıldız var elini uzat belki tutarsın. Zamanın durduğu hayatın çöplerini geride bıraktığın, özüne döndüğün herkesle barışık yaşadığın modern dünyanın sunduğu...
65 100.31093696426 4474 5 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Cennet Kamp

15 Kabak Koyu oteli arasında 12. sırada

 
Doğa harikası Fethiye Cennet Koyu'nda sizinde bir anınız olsun. Tatilinizi nerede geçireceğim diye düşünmeyin! Cennet Koyu'nda; Cennet Kamp'ta. Türkiye'nin Güneybatısında; Muğla'nın Fethiye ilçesine 25 km mesafede, heybetli dağlar...
9999 -9898.8224378214 100000 3 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Gemile Camping

15 Kabak Koyu oteli arasında 10. sırada

%10 neredekal indirimi
 
Kabak ruhunu yaşayan efsane mekan! Dünyanın dört bir yanından gelenlerin, tekrar tekrar gelmek ve yaşamak istediği, tiryakilik yaratan bir vaha... Gelirken unutmayın: Valiz yerine sırt çantası Spor ayakkabı, sandalet, terlik...
9999 60.179562178557 100000 5 10
Helios Güneş Camping

15 Kabak Koyu oteli arasında 2. sırada

 
Helios Güneş Camping Kabak Koyu'nda yer alır. İki yanında dağlarla çevrili önü denize bakan bir vadidedir. 22 dönüm arazi içinde 15 ahşap evden oluşmaktadır. Her ahşap ev bir...
100 100.44031174997 5361 7 0
Sea Valley Bungalows

15 Kabak Koyu oteli arasında 7. sırada

 
Kabak Koyu'nda yer alan Sea Valley Bungalows, 19 adet odası ile mayıs ve kasım ayları arasında hizmet veren bir kamp alanı, bir huzur tesisi… Hemen hepsi deniz...
90 82.51113662139 11400 10 0
Lilith Camping

15 Kabak Koyu oteli arasında 4. sırada

 
Lilith Camping; Kabak Koyu'nda ağaç evler, vardolar ve çadırlardan oluşan, dostlarını yıldızların altında ağırlamak isteyen bir inatçı kamp. Başka bir dünyanın mümkün olduğu bilgisini hiç unutmadan, yıldızların altında...
90 100.31193696426 17752 5 0
 

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Fethiye'den yaklaşık 80 km uzaklıktaki Kalkan'daki otelleri incelemek için Kalkan Otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Tertemiz deniziyle tatilcileri büyüleyen Kaş bölgesindeki otelleri incelemk için Kaş Otelleri sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Antik Kenti, yanartaşı ile alternatif tatilin bir başka adresi Olympos hakkında detaylı bilgiye Olympos sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Seyahat Tüyoları